Trampolínky

Publikováno v Sportovní aktivity

trampolinka

Cvičení na trampolínkách má kořeny v USA, kde je v 80. letech začala používat NASA k regeneraci astronautů po návratu z vesmíru. Poté se začaly používat k rehabilitačním účelům v léčebních střediscích a sanatoriích.

Z USA se trampolínky rozšířily do celého světa a dnes je toto cvičení velmi oblíbené u lidí každého věku. Dětmi počínaje – na trampolínkách můžou skákat děti od 2 let - až po seniory, kterým skákání vyhovuje, protože jejich tělo nečelí nárazům jako při jiném cvičení a díky madlům na držení pracují s odlehčenou vahou vlastního těla.

Trampolínky jsou také hojně používané v profesionálních sportovních klubech, kde je sportovci používají k regeneraci i k tréninku.

Cvičení na trampolínkách zahrnuje cviky na celé tělo, pracují při něm souběžně všechny svalové skupiny a poskytuje účinné spalování kalorií. Je to zábavné, jednoduché a zároveň velice účinné cvičení, které můžete provozovat v tělocvičně, doma nebo na chalupě.

Cvičení má jednoduchou choreografii, kterou zvládne každý – jedná se o jednoduché poskoky a používají se základní prvky aerobiku. Instruktor udává tempo, motivuje, mění choreografii a kombinuje cviky tak, aby se procvičilo celé tělo a upozorňuje na správné držení těla.

Lekce má zahřívací část, po které následuje krátké protažení, dále hlavní intenzivní část skákání a po něm se posilují problematické partie. Závěr patří strečinku.

Skáče se jen pár centimetrů nad povrch trampolínky – tím se redukuje možnost zranění a poškození těla vlivem dynamických rázů. Cvičení zlepšuje fyzickou kondici, podporuje srdeční činnost a rozvoj lymfatického systému. Navíc podporuje správné držení těla a rozvíjí stabilitu.

Cvičení na trampolínkách posiluje svaly spodních zad, redukuje bolest a slabost související se zády. Snižuje náchylnost k artritidě nebo postižení kloubů. Při skákání se také dobře odreagujete od práce a stresu.


Ukázkové video

Video - trampolínky...


Kdy se cvičí na trampolínkách ve fitklubu 1155?

Aktuální hodiny cvičení na trampolínkách naleznete zde: Rozvrh hodin